MojAndroid

Služba Hangouts umožňuje používateľom vytvárať videohovory a používať ďalšie nástroje pri interaktívnej komunikácie s používateľmi sociálnej siete Google+. Kvalita videa sa nedávno zlepšila a maximálne prenášané rozlíšenie je teraz 720p. Takáto zmena si však vyžiadala nahradenie kodeku H.264 iným kodekom, nazývaným VP8. Pôvodný kodek vyžadoval príliš veľké nároky na výpočtový výkon pri prenose viacerých streamov vo vysokej kvalite.

hangouts-11-copy

Nový kodek VP8 ponúka pre koncového používateľa niekoľko vylepšení, vrátane o niečo vyššej kvality obrazu pre skupinového videohovory v prehliadači, bez nutnosti inštalácie ďalších pluginov a to vďaka štandardu pre real-time audio a video komunikáciu zvanej WebRTC. Google je veľkým zástancom tohto štandardu a integroval ho do desktopovej a Android verzie prehliadača Chrome. Internetový gigant plánoval plne nasadiť WebRTC už pred dvoma rokmi, keď spustil službu pre videohovory, no narazil na niekoľko problémov, ktoré stále pretrvávajú. Sú to najmä známe efekty, ktoré nám umožňujú nasadiť si v obraze pirátsku čiapku alebo pásku cez oko. Ďalšou výhodou VP8 je to, že znižuje potrebnú šírku pásma čo znamená, že stream videa cez Internet vyžaduje teraz menšiu spotrebu dát.

Zdroj: androidcentral

29.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+