MojAndroid

Cloudové úložisko Dropbox patrí medzi najobľúbenejšie služby svojho druhu. Veľmi populárnym je nielen jeho desktopový klient, ale aj mobilná aplikácia, ktorá je dostupná na rôzne platformy. O to viac by ste ale mali spozornieť, pretože heslá na tento cloud opäť unikli na internet. Hacker si vďaka nenápadnému kódu so sebou odniesol až 7 miliónov používateľských dát, ktoré na internet zverejňuje postupne. Ako to býva zvykom, aj teraz chce na ukradnutých dátach zarobiť. Čím viac Bitcoinov dostane na svoj účet, tým viac hesiel zverejní. Táto taktika mu ale moc nevychádza, pretože nemá logický základ. Ľudia si radšej heslo zmenia, než by zaplatili iba za to, aby zistili, či ich účet bol naozaj hacknutý.

dropbox-safe

Uniknuté prihlasovacie údaje a heslá sa objavili na známom portáli Pastebin, kde hacker samozrejme vystupuje anonymne. Zatiaľ zrejme nedostal veľký obnos peňazí, pretože sa objavilo iba prvých 400 kont. Aj napriek tomu vám ale odporúčame zmeniť si heslo, prípadne zapnúť v nastaveniach Dropboxu 2-stupňovú autentifikáciu. Nie je to prvý prípad napadnutia tejto siete, a zrejme ani posledný. Pri ukladaní citlivých (firemných) dát tak radšej používajte aj vlastné šifrovanie.

Dropbox na svojej oficiálnej stránke informuje o tom, že napadnuté neboli jeho servery, ale služby tretích strán, odkiaľ hacker iba vyselektoval dáta použiteľné pre prihlásenie do Dropboxu. Ak teda používate rovnaké heslo vo viacerých službách, môžete byť v potenciálnom ohrození.

Zdroj: Engadget

14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+