MojAndroid

Tablety s priehľadnými displejmi sú nepochybne ďalším krokom vo vývoji tejto kategórie mobilných zariadení. Pochopil to aj Izraelčan Jacob Eichbaum, ktorý svetu predstavil prvý tablet s transparentným displejom Grippity. Po dosiahnutí $200 000 na portáli Kickstarter plánuje začať s jeho masovou výrobou a pokiaľ prispejete sumou aspoň $159, môže byť tento tablet aj váš.

grippity

Grippity ponúka dvojicu 7-palcových displejov umiestnených oproti sebe. Okrem toho, že ponúkajú rozlíšenie 480×800 pixlov, sú tieto displeje aj priehľadné, čo značne zvyšuje možnosti ich použitia v mobilnom zariadení. Okrem písania úplne všetkými prstami na rukách spredu i zozadu zariadenia nájde takýto typ displeja určite využitie aj pri iných činnostiach. Hoci tablet ponúka menej výkonný hardvér (512 MB RAM, Cortex A8 ARM procesor, 4 GB vnútornej pamäte), mal by na ňom v čase predstavenia fungovať Android 4.4 KitKat. Okrem iného ponúkne Grippity aj plnohodnotný IR vysielač pre ovládanie domácich spotrebičov a chýbať nebude ani 2400 mAh batéria, ktorá zariadenie uživí 3 hodiny pri neustálej aktivite.

Na tele tabletu nájdeme aj dva prerušované kruhy, ktoré slúžia na namapovanie ľubovoľných tlačidiel a funkcií. Dostupný bude aj slot na pamäťové karty do kapacity 32 GB, takže do tabletu bude možné vložiť aj väčšie množstvo dát. Kvôli nízkemu výkonu si však myslíme, že Grippity bude slúžiť skôr na ohúrenie známych a rodiny, než na každodennú prácu, no ďalšie generácie tohto tabletu by mohli byť rozhodne zaujímavými. Viac sa o tomto tablete dozviete na serveri Kickstarter.

Via: PhoneArena

27.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+