MojAndroid

Spoločnosť Corning je vo svete známa vďaka svojmu odolnému sklu Gorilla Glass. Toto sa stalo súčasťou už mnohých produktov a výnimkou nie sú ani smartfóny. Momentálne spoločnosť vyrába tretiu generáciu tohto skla, ale už v blízkej budúcnosti by sme sa mali dočkať Gorilla Glass 4, ktoré bude nielen odolné voči mechanickému poškodeniu, ale aj pred šmuhami, škvrnami, odleskami a vznikom choroboplodných zárodkov.

Corning-glass

Nová antireflexná technológia bola demonštrovaná aj na MIT Mobile Technology Summite, kde Dr. Jeffrey Evenson zo spoločnosti Corning prezentoval jej vlastnosti. Publiku ukázal obrázok so sklom, v ktorého strede bola akoby diera. Ukázalo sa, že práve tento kúsok bol pokrytý novou antireflexnou vrstvou. Na takúto technológiu sme všetci čakali. Akonáhle sa dostane aj do reálnych produktov, mali by sme sa dočkať lepšej čitateľnosti displejov vo vonkajších prostrediach, kde súčasné povrchové úpravy výrobcov nedosahujú veľmi uspokojivé výsledky. Navyše, nové odolné sklo má byť aj antibakteriálne a dokáže oveľa účinnejšie potlačiť prítomnosť choroboplodných zárodkov na samotnom povrchu skla. Podľa spoločnosti Corning, ponúka ich nová technológia až 10lepšiu redukciu baktérií ako obyčajné sklo.

Zdroj: androidauthority

4.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+