MojAndroid

Akčná kamera GoPro prichádza už tradične na jeseň v novej generácii. Tú najnovšiu práve predstavil generálny riaditeľ Nick Woodman v San Franciscu a nesie názov GoPro Hero 6. Prichádza niekoľko vylepšení a to aj oproti minuloročnému modelu Hero 5.

Náš tip
GoPro mení spôsob nahrávania adrenalínových videí. Predstavil brutálnu kameru GoPro Fusion | VIDEO

Nová kamera prináša možnosť snímania 4K videa (60 fps), 2,7K videa (120 fps) a tiež 1080p videa (až 240 fps). Elektronická stabilizácia obrazu – funkcia predstavená a dostupná už aj na kamere Hero 5, prešla vylepšením a ponúka až 6 osí, stále tu však nenájdeme optickú stabilizáciu obrazu. Ďalšie vylepšenia zahŕňajú rýchlejšiu Wi-Fi pre prenos súborov, lineárne priblíženie a nový režim HDR.

GoPro Hero 6

Hlavnou novinkou je však obrazový procesor GP1 použitý v novej kamere. Práve vlastný čip dokonale prispôsobený vlastnej kamere môže vytiahnuť GoPro z presýteného trhu akčných kamier, ktoré používajú prevažne zobrazovacie čipy Ambarella. Čip GP1 dáva priestor na odlíšenie a prvým prvkom je práve kvalita obrazu. GoPro tvrdí, že ich čip ponúka lepší dynamický rozsah, rozsiahle manuálne ovládanie funkcií, vylepšenú reprodukciu farieb a lepší výkon v zhoršených svetelných podmienkach.

Náš tip
GoPro Karma je výborný dron. Trpí však samovražednými sklonmi

Nový čip GP1 bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou Socionext (spoločnosť má veľmi blízko s výrobcom ako Fujitsu či Panasonic). Presné možnosti optimalizácie a výkon nového čipu či rozdiel oproti predošlej generácii ukáže až testovanie v praxi. Na teraz vieme, že nová kamera GoPro Hero 6 bude dostupná za sumu približne 499 dolárov, čo je presne o 100 dolárov viac ako minuloročný model GoPro Hero 5.

Zdroj: engadget

29.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+