GoPro mení spôsob nahrávania adrenalínových videí. Predstavil brutálnu kameru GoPro Fusion | VIDEO

21. apríla 2017 1

Spoločnosť GoPro predstavila svetu novú kameru, ktorá opäť zmení spôsob, akým točíte adrenalínové videá. Jej názov je GoPro Fusion a ako jedna mála kamier ponúka nahrávanie v rozlíšení 5,2K pri 30 snímkach za sekundu. A to všetko v 360° pohľade. Pozrite si prvú ukážku z tejto kamery na videu nižšie.

Hoci bude kamera dostupná až koncom tohto roka a bude vyrobený len limitovaný počet kusov, adrenalínoví nadšenci už teraz začínajú sporiť. GoPro Fusion totižto bude naozaj revolučným zariadením. Samotný GoPro CEO Nick Woodman hovorí o odolnej kamere pre profesionálov, ktorá im umožní “natočiť 360° video a až potom si každý môže zvoliť, aké zábery či snímky použije”. Nová funkcia má názov OverCapture a ponúka možnosť “vyňať” z ktorejkoľvek časti videa Full HD obraz (fotku alebo video) v kvalite, ktorú ponúkajú dnešné GoPro-čky.

“Fusion ponúka možnosť zachytiť každý uhol danej situácie simultánne… ako keby ste naraz nahrávali na 6 GoPro kamier,” povedal Woodman.

GoPro zatiaľ nezverejnilo ďalšie parametre ani cenu tejto kamery, no do jej predstavenia má čo robiť. 360°záber v 5,2K rozlíšení bude jednoznačne náročný na ukladací priestor, ako aj post-produkciu. Na úpravu takéhoto videa budete potrebovať naozaj výkonný stroj. Ako sa nová kamera pozdáva vám? Viete si predstaviť, že by ste si na ňu natočili svoju najbližšiu dovolenku?

TIP:GoPro Karma je výborný dron. Trpí však samovražednými sklonmi

Zdroj: TheVerge

Zapojte sa do diskusie (1)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: