MojAndroid
Ondrej Ličko 21.4.2017

Spoločnosť GoPro predstavila svetu novú kameru, ktorá opäť zmení spôsob, akým točíte adrenalínové videá. Jej názov je GoPro Fusion a ako jedna mála kamier ponúka nahrávanie v rozlíšení 5,2K pri 30 snímkach za sekundu. A to všetko v 360° pohľade. Pozrite si prvú ukážku z tejto kamery na videu nižšie.

Hoci bude kamera dostupná až koncom tohto roka a bude vyrobený len limitovaný počet kusov, adrenalínoví nadšenci už teraz začínajú sporiť. GoPro Fusion totižto bude naozaj revolučným zariadením. Samotný GoPro CEO Nick Woodman hovorí o odolnej kamere pre profesionálov, ktorá im umožní „natočiť 360° video a až potom si každý môže zvoliť, aké zábery či snímky použije“. Nová funkcia má názov OverCapture a ponúka možnosť „vyňať“ z ktorejkoľvek časti videa Full HD obraz (fotku alebo video) v kvalite, ktorú ponúkajú dnešné GoPro-čky.

„Fusion ponúka možnosť zachytiť každý uhol danej situácie simultánne… ako keby ste naraz nahrávali na 6 GoPro kamier,“ povedal Woodman.

GoPro zatiaľ nezverejnilo ďalšie parametre ani cenu tejto kamery, no do jej predstavenia má čo robiť. 360°záber v 5,2K rozlíšení bude jednoznačne náročný na ukladací priestor, ako aj post-produkciu. Na úpravu takéhoto videa budete potrebovať naozaj výkonný stroj. Ako sa nová kamera pozdáva vám? Viete si predstaviť, že by ste si na ňu natočili svoju najbližšiu dovolenku?

Náš tip
GoPro Karma je výborný dron. Trpí však samovražednými sklonmi

Zdroj: TheVerge

21.4.2017

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+