MojAndroid

Google si naozaj cení svojich zakladateľov a zo všetkých síl sa snaží, aby sa im nedostavilo žiadnej ujmy. Potajomky tak internetový gigant uploadol na internet súbor, ktorý chráni dvojicu Larry Page a Sergey Brin pred útokom Terminátorov.

Súbor s názvom “killer-robots.txt” zakazuje nebezpečným robotom zneškodniť zakladateľov spoločnosti Google, vďaka čomu sú odteraz Page a Brin v bezpečí v prípade, že na ľudstvo zaútočia nebezpeční Terminátori. Ide, samozrejme, iba o žart zo strany Google, no v skutočnosti má tento súbor oveľa väčší význam. Takto si spoločnosť totiž pripomenula dvadsiate výročie od zavedenia dokumentu robots.txt. Ten určite poznajú mnohí majitelia webových stránok a slúži k tomu, aby mohli správcovia stránok vylúčiť niektoré konkrétne adresy z vyhľadávača Google.

Zaujímave však je aj to, že Google sa takto svedomito postaral iba o dvojicu Page a Brin. Vôbec nemyslel na Andyho Rubina či Sundara Pichaia, ktorí majú s Androidom oveľa viac spoločného. Zrejme si myslia, že ikony stojace za zeleným robotom budú v bezpečí pred oveľa hrôzostrašnejšími robotmi.

Zdroj: Google

7.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+