MojAndroid

Google len nedávno kompletne aktualizoval sociálnu sieť Google+. Priniesol nový vzhľad s príspevkami a novinkami rozdelenými do kariet a niekoľkých stĺpcov, či celkovo 41 nových funkcií. Okrem toho, že Google+ teraz automaticky vaše fotografie vylepšuje, dokáže pri vašich príspevkoch aj inteligentne pridávať hashtagy. Google však pri prezentovaní všetkých týchto funkcií zabudol na jednu, ktorá nás nepochybne veľmi zaujala. Ide o vyhľadávanie fotografií na základe výrazov.

google+ cloud
Výsledok vyhľadávania v Google+ po zadaní výrazu “cloud”

Google teraz umožňuje vo vašom Google+ profile vyhľadať fotografie, na ktorých sú napríklad oblaky, jedlo, západ slnka, bicykel a podobne. Stačí do vyhľadávacieho poľa v hornej časti obrazovky zadať slová ako cloud, food, sunset, bike a tak ďalej. Vyhľadávanie zatiaľ funguje len v anglickom jazyku, je však výbornou pomôckou ak si do cloudu Google+ uploadujete veľké množstvo fotografií. Ak chcete nájsť záber, na ktorom viete, že ste boli niekde na bicykli, tak potom nie je nič jednoduchšie ako dať vyhľadať slovíčko “bike”. Google následne zobrazí vaše snímky, na ktorých sa nachádza aj bicykel. Funkciu sme otestovali a môžeme potvrdiť, že to naozaj funguje.

bike

Zdroj: Techcrunch

24.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+