MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno odhalila nové plány ohľadom vyhľadávania, ktoré budú od budúceho roka platiť pre Android smartfóny v Európskej únii. Novou možnosťou, ktorá sa objaví počas prvotného nastavovania smartfónu bude výber predvoleného vyhľadávača. To znamená, že namiesto automatického nastavenia vyhľadávania pomocou Google si budete môcť vybrať to svoje. O tejto skutočnosti informoval web Android Authority.

Výsledok nariadenia EÚ

Dôvodom, prečo to tak bude, je, že to nariadila Európska únia. Google údajne favorizoval v Android smartfónoch práve svoju vyhľadávaciu službu. Bol za to už aj pokutovaný sumou vo výške 5 miliárd dolárov. Službu, ktorá bude slúžiť na vyhľadávanie si budú môcť používatelia vybrať aj po prvotnom nastavení. Nebude to fungovať tak, že si vyberú na začiatku a potom už túto možnosť mať nebudú.

Na obrázku nižšie môžete vidieť, ako to bude vyzerať.

predvolená vyhľadávacia službaKtoré vyhľadávače sa budú v tomto zozname nachádzať zatiaľ nevieme. Spoločnosť Google oznámila, že vytvorí aukciu a tie, ktoré zaplatia najviac, budú mať túto možnosť. Vyhľadávače by mali údajne byť pre každú krajinu iné.

V Európe vyhľadáva informácie na internete prostredníctvom Googlu až 92,8 percent používateľov naprieč všetkými platformami.

Náš tip
Google Chrome 76: Opravený Inkognito mód a blokovanie Adobe Flash
2.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+