MojAndroid

Mnohí z vás možno netušia, že Google ponúka vlastnú službu aj na kúpu leteniek. Jej názov je Lety Google (v orig. Google Flights) a jej úlohou je vám ukázať cenovo najvýhodnejšie letenky vo vami zadanom termíne a na vami zadané destinácie. Najnovšie táto služba dostala aj praktickú aktualizáciu, ktorá do nej pridáva upozornenia na zvýhodnené lety. Vy tak môžete ušetriť nejaké peniaze na tom, že si letenku kúpite vo vybranom termíne, na ktorý vás upozorní priamo Google.

flightimmersive_2-width-800 flightimmersive_3-width-800

Google vám bude zobrazovať upozornenia na výhodné ceny leteniek na základe ich vývoja v minulosti. Ak sú napríklad ceny počas vianočných sviatkov drahšie, upozorní vás, aby ste si letenky kúpili čo najskôr. Inokedy zas platí, že niekoľko dní pred odletom je cena leteniek oveľa výhodnejšia. Škoda, že Lety Google nie sú dostupné ako samostatná mobilná aplikácia, ale len ako upravená mobilná verzia rovnomennej webstránky. Aj napriek tomu ide ale o zaujímavú alternatívu napríklad k službe Pelikán, s ktorou si môžete porovnávať výhodnosť ceny jednotlivých leteniek.

Náš tip
Google mapy prinášajú praktický widget s prehľadom o aktuálnej premávke | APK

Zdroj: Google

18.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+