MojAndroid

Popri všetkých novinkách a predstaveniach sa dnes na pódiu počas keynote Google I/O 2014 ukázal na chvíľu aj Google Chromecast. Toto zariadenie umožňujúce streamovanie obsahu telefónu alebo tabletu do televízie získalo niekoľko nových funkcií.

Medzi novinky patrí možnosť streamovať obsah do televízie aj keď nie sú obe zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti. To môže byť užitočné najmä pri spoločných posedeniach s priateľmi, ktorí by chceli niečo ukázať na veľkej obrazovke a teraz tak môžu urobiť aj bez toho, aby poznali heslo k vašej domácej sieti.

Recenzia_Chromecast

Ďalšia funkcia s názvom Backdrop umožňuje vytvoriť z vašej televízie najväčší foto rámik vo vašej domácnosti. Využíva k tomu ten čas, počas ktorého nepoužívate aktívne televíziu a zobrazuje na nej fotografie či rôzne informácie. Funkcionalitou je Backdrop veľmi podobný funkcii Daydream, ktorú poznáme z Androidu a ktorá je spustená, keď zariadenie práve nepoužívate a máte ho pripojené k nabíjačke. Chromecast pritom môže na televízii zobrazovať fotografie z vašich albumov, umelecké diela vybrané Googlom, pre vás užitočné mapy, správy o počasí a rôzne iné informácie. Ak chcete vedieť, čo práve Chromecast na vašej televízii zobrazuje, stačí, keď si zoberiete váš smartfón a v Google Now poviete “what’s on my Chromecast”.  Aplikácia vám následne poskytne všetky informácie o práve zobrazenom obsahu.

chromecast-mirroring

Ďalšou novinkou je aj zrkadlenie všetkého, čo robíte so svojím zariadením. Táto funkcia bola dostupná prostredníctvom niekoľkých aplikácií tretích strán, no od teraz je zabudovaná v Chromecast už od základu. Google tiež v Obchode Play vytvoril záložku, vďaka ktorej bude jednoduchšie objaviť aplikácie pre Chromecast. Všetky tieto funkcie by mali byť sprístupnené v najbližších týždňoch.

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Luke Malatinsky

    no vy ste sa dneska v redakcii museli poriadne zapotiť… rešpekt

  • Vlado

    Chcel by som sa spýtať, okrem DLNA a ScreenMirroring, aké užitočné funkcie má Chromecast?
    Tieto dve funkcie + nejaký webový prehliadač už nejaký ten rok v telke mám a DLNA nie je obmedzená iba na určitý počet zariadení.
    Dajú sa napríklad priamo do toho malého čuda nainštalovať nejaké hry a hrať ich na telke? Ovládanie je cez diaľkový ovládač telky, alebo to má svoj vlastný ovládač? Či ovláda sa to cez smartfón?

+