MojAndroid

Presne tak, Google pripravuje novinku, ktorá vás pobaví. Vo vyhľadávaní vás vytrollí, ak zadáte niečo, k čomu Google nenájde ani jeden článok. Funkcia však zatiaľ nie je u nás dostupná. Správu priniesol portál Android Police.

Google si myslí, že ho trollíte, tak vás vytrollí naspäť

Google si možno priveľmi verí v tom zmysle, že vie všetko. Ak sa totiž pokúsite vyhľadať čokoľvek, myslí si, že má na to odpoveď. Ak hľadáte niečo, čo na celom internete zrejme nie je, tak ho zjavne trollíte.

Google tak chcel spríjemniť a aj vás pobaviť pri vyhľadávaní informácií. Teraz je totiž jeho stránka, v prípade, že hľadáte niečo, na čo nepozná odpoveď, prázdna. Taktiež, Google má rád Easter Eggy (pozn. malé žartíky, či odkazy, poschovávané na rôznych miestach; vo svete podobne deti zbierajú veľkonočné vajíčka – hľadaním skrytých vajíčok). Vezmite si taký Android, ktorý má v každej verzii iný Easter Egg (dá sa nájsť cez Nastavenia, ak nájdete verziu Androidu a párkrát na ňu ťuknete).

Tento troll je však milý a nechce vám zle. Je to interaktívna animácia, ktorá loví ryby cez dieru v ľade. Ak následne kliknete na plavák, troll vytiahne z vody niečo, čo pripomína konzervu rýb. Po ďalšom kliknutí ju hodí do vedra. To nie je všetko, okrem konzervy vie náš troll vyloviť aj topánku, pri ktorej sa zatvári zhrozene alebo rybu.

Tento Easter Egg sa nám zatiaľ nepodarilo otestovať, avšak je možné, že v dohľadnej dobe príde aj k nám.

Náš tip
4ka Android Code 2021: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 6
19.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+