MojAndroid

Easter eggy (Veľkonočné vajíčka) sú už roky bežnou a vtipnou súčasťou systému Android a Google aplikácií. Ten najnovší sa podarilo nájsť v platforme Android Auto. Informáciu priniesol portál AndroidPolice.

Easter Egg v Android Auto zobrazí populárny hudobný hit 80. rokov

Spoločnosť Google  síce zverejňuje zmeny v aktualizáciách pre Android Auto, ale zmienku o veľkonočnom vajíčku by ste v nich hľadali ťažko. Tento konkrétny objavil používateľ služby Reddit, ktorý zdieľal video jeho aktivácie vo vlastnom aute. Je málo pravdepodobné, že veľa používateľov na neho narazí bez toho, aby vedeli, kde hľadať.

Easter Egg v Android Auto í | Zdroj: AndroidPolice.com

Samotným  je hudobné veľkonočným vajíčkom je video k hitu Ricka Astleyho z roku 1987 Never Gonna Give You Up. Nie je to prvýkrát, čo bol tento hit 80. rokov použitý ako žartík. Na internete sa ako veľkonočné vajíčko podľa portálu AndroidPolice využíva už od roku 2008.

Prístup k nemu vyžaduje Android Auto 7.0 a aktivovaný vývojársky režim.  Android Auto 7.0 sa začal distribuovať prostredníctvom obchodu Google Play v polovici októbra. Ak ho ešte nemáte a chcete si ho vyskúšať, tak si ho môžete nainštalovať cez najnovší súbor APK.

Ako aktivovať Easter Egg v Android Auto:

Prvé kroky na smartfóne: 

  1. Nastavenia Android Auto
  2. Prejdite na koniec ponuky, ťuknite 10x na verziu systému aby ste povolili režim vývojára
  3. Kliknite na ponuku s tromi bodkami vpravo hore
  4. Nastavenia vývojára
  5. Zmeňte režim aplikácie na možnosť Vývojár.

Nasledujúce kroky v automobile:

  1. Prejdite do ponuky aplikácii Android Auto na hlavnej obrazovke
  2. Všetky aplikácie automobilu (ak nie sú k dispozícii, uistite sa, že je vybratá v časti Prispôsobiť spúšťač v nastaveniach Android Auto)
  3. Vo všetkých aplikáciách pre automobily sa potom musíte posunúť nadol na „UX Prototype“, dvakrát na túto aplikáciu ťuknúť a veľkonočné vajíčko by sa malo zobraziť.
Náš tip
Google predstavil Android 12L pre displeje tabletov a skladacích smartfónov
29.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+