MojAndroid

Google prináša ďalšiu inováciu v mobilnom vyhľadávaní. Namiesto toho, aby vám poskytol relevantné výsledky získané z webu spoločnosti alebo služby, tak ukáže akýsi “live stream” z aplikácie – tzv. app stream. Výsledky vyhľadávania z podporovaných stránok, tak namiesto toho, aby zobrazili výsledky z webovej stránky, ukážu reálny stream z aplikácie. Tá ponúkne rovnakú funkcionalitu ako klasická verzia, ktorú by ste si museli nainštalovať do svojho mobilu. V mnohých prípadoch je však praktickejšie použiť len jej akúsi projekciu, vďaka čomu ju kvôli jednému použitiu nemusíte inštalovať do mobilu.

Google novú funkciu zatiaľ len testuje a hoci už v minulosti sprístupnil pri vyhľadávaní zobrazovanie relevantných aplikácií, nová funkcia streamovania posúva možnosti využitia mobilného vyhľadávanie opäť o krok vpred. Rozšírenie tejto funkcie bude istý čas ešte trvať, no je možné, že v priebehu budúceho roka sa stane bežnou súčasťou mobilného vyhľadávania vo viacerých krajínách po celom svete. Momentálne beží skušobná prevádzka s partnerskými webmi HotelTonight, Chimani, Daily Horoscope a New York MTA Subway Map.

app-stream-w-dots

 

Zdroj: insidesearch

20.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+