MojAndroid

Spoločnosť Google prichádza so zaujímavou novinkou, ktorou je nový internetový obchod Google Store. Internetový gigant tu nebude ale ponúkať žiaden nový tovar, iba odčlení časť svojich produktov z obchodu Play. Jedná sa o zariadena Nexus, Chromebook a ďalšie, za vývojom ktorých stála práve spoločnosť Google a ktoré boli doteraz dostupné spolu s multimediálnym obsahom v obchode Play.

Google sa ale teraz rozhodol svoje zariadenia osamostatniť v špeciálnom obchode, ktorý ale stále nie je dosupný na Slovensku. Nový obchod bol predstavený pri príležitosti uvedenia nového zariadenia Chromebook Pixel a odteraz by mal slúžiť na všetky objednávky zariadení, ktoré boli doposiaľ dostupné v obchode Play.

Pri pohľade na stránku obchodu sa zobrazí správa, že obchod na Slovensku nefunguje, ale Google sa snaží to napraviť. K dispozícii ale máte odkaz na americkú stránku, čo je v podstate prehľad dostupných produktov so slovenským popisom, no ak na neiktorý z nich kliknete, znovu sa zobrazí to isté hlásenie. Obchod Google Store však vyzerá veľmi jednoducho a prakticky a veríme, že takáto novinka je predzvesťou toho, že Google prinesie svoje zariadenia oficiálnou cestou konečne aj k nám.

Zdroj: Google via engadget

12.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+