MojAndroid

Google Store, v ktorom internetový gigant ponúka na predaj hardvér v podobe smartfónov, inteligentných hodiniek, či iného príslušenstva, môžete po novom navštíviť a nakupovať z neho aj zo Slovenska. Regionálne obmedzenia, ktoré Google v obchode zaviedol sú totiž preč a teraz môžete bez akýchkoľvek problémov navštíviť napríklad nemecký Google Store a z neho si pokojne objednať Google Pixel či Chromecast Ultra a iné zariadenia v ponuke.

google store_2

Na stránke Google Store si stačí vybrať krajinu, z ktorej budete chcieť nakupovať

Samozrejme, nakupovanie stále nie je úplne bez háčikov. Hoci v nemeckom obchode môžete už platiť aj bankovými kartami zo Slovenska a Česka, čo doteraz nebolo možné, tak doručovacia adresa musí byť stále uvádzaná v krajine, z ktorej objednávate. Aj tento problém sa dá pomerne jednoducho vyriešiť tým, že využijete niektorú zo služieb, ktoré vám poskytnú nemeckú adresu a zásielku vám automaticky prepošlú na kamkoľvek do Čiech alebo na Slovensko. Osvedčenou službou je napríklad znemecka.eu. Stačí sa zaregistrovať a automaticky získate nemeckú doručovaciu adresu, ktorú uvediete aj v objednávke v Google Store.

Checkout_-_Google_Store

Pre doručenie tovaru musíte zvoliť adresu v krajine, z ktorej obchodu ste urobili objednávku

Doručovanie v rámci krajiny nákupu je väčšinou zadarmo a platí sa iba za samotnú službu preposlania balíka a poštovné, ktoré je dané doručovacou spoločnosťou, v tomto prípade Českou poštou. Poslanie balíka na Slovensko s hmotnosťou do 2kg vás vyjde na približne 400 KČ, čo je v prepočte asi 15 eur.

Ceník_služeb_-_zNemecka_eu

Samozrejme, horšie to bude s prípadnou reklamáciou alebo servisom. Na Slovensku zrejme nenájdete žiadny servis, ktorý by robil opravy smartfónu, ktorý sa u nás ani poriadne nepredáva. Zariadenie teda budete musieť na vlastné náklady posielať priamo do Nemecka, po dohode do konkrétneho servisu alebo priamo do servisných stredísk Googlu. V prípade lacnejších zariadení, ako je Chromecast, či VR headset Daydream, by však k poruche dôjsť nemalo, resp. je malá pravdepodobnosť, že k nejakej dôjde.

Za tip ďakujeme nášmu čitateľovi Ladislavovi. 

3.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+