MojAndroid

Google je nielen jednotkou na internetovom trhu, ale aj firmou s obrovským potenciálom do budúcnosti. Dokazujú to projekty ako YouTube, či Android, ktoré patria pod taktovku tých najlepších IT expertov. Google je však známy aj tým, že okrem práce svojim zamestnancom dopraje aj veľkú dávku zábavy a oddychu. Práve počas oddychu sa ľudia rozprávajú o tom, čo ich baví a zaujíma, pričom sa medzi nimi veľmi často spomína slovné spojenie “Star Trek”. To sa napokon stalo inšpiráciou pre meno nového superpočítača, ktorý sa chystá Google vytvoriť.

amit-singhal-1934174b

Superpočítač Star Trek sa má do 5 rokov stať jednotkou vo vyhľadávaní. Pomôcť má nielen počítačom, ale hlavne Android zariadeniam, ktoré sú spolu s cielenou reklamou dobrým zdrojom príjmov spoločnosti, čomu má byť rovnako aj v nasledujúcich rokoch. Okrem vyhľadávania by sa však tento superpočítač mal zamerať aj na predpovedanie a jeho úlohou by malo byť zobrazenie vopred odhadnutých odpovedí na otázky, ktoré ešte ani nezadáte. V praxi si to môžete predstaviť ako výsledok vyhľadávania na základe najčastejšie vyhľadávaných fráz spojených s miestom, kde sa práve nachádzate. Dobrým príkladom je aj Google Now, služba dostupná v najnovšej verzii Androidu Jelly Bean. Tá vám automaticky po otvorení zobrazí aktuality z vami určených oblastí a nechýba napríklad ani predpoveď počasia pre dané miesto alebo najkratšia cesta domov.

google-star-trek-doodle

Google chce superpočítač Star Trek využiť pre ďalší rozvoj svojich služieb a tým sa opäť priblížiť ku svojim zákazníkom. Cieľom má byť nielen presnejšie, rýchlejšie a subjektívnejšie vyhľadávanie, ale aj čoraz lepšie cielenie reklám, či už v mobilných alebo desktopových zariadeniach. Google sa chce jednoducho stať permanentnou súčasťou našich životov, čo sa mu takýmto tempom zrejme podarí.

Zdroj: PhoneArena

12.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+