MojAndroid

Spoločnosť Google sa nedávno zaviazala, že bude svoje aplikácie v obchode Play aktualizovať častejšie a pravidelnejšie. Svoje slovo zatiaľ dodržala a v najnovšej verzii aplikácií Google Slides a Google Sheets priniesla zaujímavé novinky.

Nová funkcia v aplikácii Google Slides poteší najmä tých užívateľov, ktorí používajú svoje zariadenie na správu prezentácií. Ak na svojom zariadení používate ochranný prvok na uzamknutej obrazovke, až doteraz ste museli pri každom posunutí na ďalší slide odomknúť vaše zariadenie a zadať ochranný prvok. Odteraz je ale možné prezentáciu ovládať priamo z uzamknutej obrazovky, čo prácu s prezentáciou výrazne uľahčí. Nová funkcia by pritom mala dobre fungovať na zariadeniach so systémom Android Lollipop, no nie je vylúčené, že nebude fungovať aj na zariadeniach so starším systémom.

lock_screen-300x533 lock_screen_expanded-300x533

V aplikácii Google Sheets zasa pribudla šikovná funkcia, vďaka ktorej môžete rýchlo meniť typ zobrazovaného grafu. To je funkcia, ktorú poznáme z plnohodnotných tabuľkových procesorov pre počítače a je skvelé vidieť, že odteraz ju budeme môcť bez problémov využívať aj na mobilných zariadeniach. Ako obyčajne, aj teraz sa bude aktualizácia užívateľom zobrazovať postupne. Ak sa aktualizácia na vašom zariadení ešte neobjavila, jednoducho budete musieť ešte deň – dva počkať.

image-blog

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google via Android Authority

18.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+