MojAndroid

Google spolu s poslednou verziou Androidu 5.0 Lollipop vydal aj nové vyhlásenie hovoriace o tom, že všetky zariadenia, s týmto systémom ako predinštalovaným, musia mať už pred predajom zapnuté šifrovanie svojho úložiska. Týkalo sa to najmä nových smartfónov a tabletov ako napríklad Nexus 6 či Nexus 9. Zatiaľ čo má šifrovanie veľký vplyv na bezpečnosť zariadenia, značne spomaľuje jeho chod a zaťažuje procesor a operačnú pamäť. Preto viacerých potešila správa hovoriaca o tom, že Google toto šifrovanie už nevyžaduje, aj keď ho veľmi silne odporúča všetkým výrobcom.

Náš tip
VIDEO | Android 5.0 Lollipop: TOP 7 funkcií, o ktorých by ste mali vedieť

Google túto zmenu zhrnul v dokumente Android Compatibility Definition, konkrétne v odseku 9.9 Full-Disk Encryption. Celé znenie tohto odseku pojednáva o tom, že nové zariadenia už nemusia mať nutne šifrovanie interného úložiska, no musia ho v plnej miere podporovať. Google totižto počíta s tým, že povinnosť šifrovania opäť zavedie v niektorej z budúcich verzií Androidu. Čo to znamená pre aktuálny trh? Tak napríklad to, že nový Samsung Galaxy S6 (S6 Edge) či HTC One M9 nemusia na trh prísť so zapnutým šifrovaní, čo ešte navýši ich výkon.

Zdroj: AndroidPolice

3.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+