MojAndroid

Google dnes aktualizoval svoju koreňovú službu Google Services na verziu 3.0, ktorá okrem opráv už známych chýb a nedostatkov prináša aj niekoľko prevratných zmien. Prvou z nich je integrácia Google+ prihlásenia do aplikácií tretích strán a webstránok, druhou to, že Google do tejto verzie pridal aj vylepšené API svojich máp.

google-services-3.0

Integrácia Google+ prihlásenia

Najväčšou novinkou v nových Google Services je integrácia prihlásenia pomocou Google+ účtu. Tú odteraz môžete nájsť v aplikáciách tretích strán spolu so zaužívanými možnosťami prihlásenia sa cez Twitter a Facebook. Využitie prihlásenie nájde najmä v hrách a aplikáciách, kde sú potrebné vaše údaje ako meno, priezvisko a e-mail. Prihlásenie cez Google+ účet uľahčí aj ďalšie služby a autorizáciu vo vašich Android smartfónoch a tabletoch.

Over-The-air inštalácia aplikácií

Svoj Google+ profil ododnes môžete použiť aj v prípade, že ste majiteľom webstránky a máte vlastnú aplikáciu, ktorú na svojej webstránke ponúkate používateľom na inštalovanie. Na webstránke si môžete nastaviť inštalovanie vašej aplikácie priamo používateľom na zariadenia cez tzv. technológiu Over-The-Air, cez vašu webstránku bez potreby otvorenia Google Play Store. Stačí, aby ste túto službu spojili s Google Play API a inštalovanie vašej aplikácie bude prebiehať cez špeciálne dialógové okno. Viac sa dozviete vo videu.

Podpora prenosu údajov do aplikácií

S integráciu Google+ profilu v aplikáciách tretích strán môžete používateľov nechať si priamo nastaviť profilovú fotografiu z Google+ profilu, či preniesť ďalšie informácie bez toho, aby niečo museli manuálne nastavovať. Zaujímavou funkciou je napríklad automatické prepojenie s vašimi priateľmi v novej aplikácii, pokiaľ ju používajú aj oni.

Interaktívne príspevky

Integrácia Google+ profilu umožňuje autorom aplikácií prepojiť váš profil s možnosťami ako Zdieľať medzi svoje kruhy či napríklad Pridať udalosť do môjho Google kalendára. Viac možností ukazuje video nižšie.

 

Ďalšie výhody Google+ integrácie

Okrem vyššie napísaných výhod ponúka integrácia Google+ profilu aj možnosti ako sledovanie počtu stiahnutí aplikácie, počtu aktívnych používateľov, či ďalších štatistických údajov. Rovnako si používatelia môžu nastaviť automatické zdieľanie aktivít medzi svoje kruhy, avšak len v prípade, že to sami chcú.

Google Mapy API v2

Nová verzia Google Services prináša aj opravu zhruba 20 chýb v Google Mapách. Google v tejto aktualizácii opravil aj polovicu z top 10 chýb, ktoré v Google Mapách našiel jeho tracker. Zmena sa prejaví najmä pri vykresľovaní máp a zobrazovaní informačných okien.

Zdroj: Google Developers Blog

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+