MojAndroid

Ešte v roku 2010 sme boli svedkami novej služby s názvom Dynamické vyhľadávanie od spoločnosti Google. Cieľom tejto služby bolo poskytnúť automatické dopĺňanie slova, ktoré sa snažíte vyhľadať prostredníctvom vyhľadávača Google. Vyhľadávací gigant tvrdil, že ušetrí používateľom milióny sekúnd tým, že im poskytne automatické dopĺňanie vyhľadávania.

Náš tip
Google Mapy vás už rozpoznajú aj pri lyžovaní. Ukazuje to časová os

Išlo o rozhodne zaujímavý koncept, avšak v súčasnosti sa väčšina procesu vyhľadávania odohráva na mobilných zariadeniach. V minulosti mohol byť problém práve slabší hardvérový výkon prenosných zariadení. Dnes je limitom skôr odlišná interakcia vstupov a tiež ľahké časové zdržanie v prípade nechceného či nesprávneho automatického doplnenia.

Cieľom je lepšia konzistencia služby Google na všetkých platformách

“Spustili sme službu Dynamické vyhľadávanie Google už v roku 2010 s cieľom poskytnúť používateľom čo najrýchlejšie potrebné informácie. Odvtedy sa oveľa viac našich vyhľadávaní vyskytuje na mobilných zariadeniach s veľmi odlišnými vstupmi, interakciami a obmedzeniami. Práve tento fakt je dôvodom, prečo sme sa rozhodli odstrániť službu Dynamické vyhľadávanie Google a môžeme sa sústrediť na odlišné spôsoby, ako vyhľadávať na všetkých zariadeniach ešte rýchlejšie a plynulejšie.” – vyjadrenie spoločnosti Google

(Upravené, 29.7.2017)

Pri písaní prostredníctvom mobilného telefónu a virtuálnej klávesnice bola táto funkcia skôr obmedzením. Mnoho používateľov tiež využívalo vyhľadávanie priamo prostredníctvom adresného riadka a nie pomocou domovskej obrazovky Google. V tomto prípade nebolo podporované automatické dopĺňanie ani doteraz. Aj toto sú dôvody, pre ktoré spoločnosť Google pristúpila k deaktivácii automatického dopĺňania textu. Niektorí používatelia si túto zmenu pravdepodobne ani nevšimnú. Návrhy pre vyhľadávanie budú totiž podporované aj naďalej.

Náš tip
Google zverejnil Android O Developer Preview 4, najbližšie príde plná verzia | DOWNLOAD

Bude vám chýbať táto funkcia v rámci vyhľadávania? Ušetrila vám táto funkcia čas alebo vás naopak zdržala? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

27.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+