MojAndroid

Google bude v aplikáciach na Androide zobrazovať reklamy na celú obrazovku. Dôvodom má byť snaha viac upútať pozornosť používateľov a zarábať na reklamách rovnako efektívne ako na desktopoch. Google totižto pracuje na štyroch nových reklamných formátoch, ktoré by mohli prilákať ďalších inzerentov, tri z nich sa majú zobrazovať na celej obrazovke. Aktivovať sa majú v určitom “bode zlomu”, počas toho, ako budete používať aplikáciu. Reklamy môžu obsahovať nielen obrázky, ale dokonca aj videá (používa napríklad aj reklamná sieť AdMob) a rôzne interaktívne elementy. Je teda možné, že v blízkej budúcnosti keď sa budete hrať, tak môžete byť medzi jednotlivými levelmi vyrušení práve takouto reklamou.

Screen Shot 2014-09-26 at 12.58.46 PM

Google má pri nových typoch reklám používať HTML 5, ktorý by mal zabezpečiť bezproblémové zobrazenie bez ohľadu na veľkosť a rozlíšenie displeja. Pri videách používateľ ostáva aj naďalej v aplikácií, pričom reklamu môže preskočiť pomocou tlačidla. Výhodou pre platiaceho inzerenta je, že za zobrazenie videoreklamy zaplatí len vtedy, keď sa nepreskočia a v aplikácii sa pozrú od začiatku do konca. Google uviedol aj niekoľko ďalších formátov reklám, ktoré sa budú zobrazovať v spodnej časti obrazovky, ako aj nový štýl reklamy magazine style text.

Untitled drawing (85)

Zdroj: adwords

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+