MojAndroid

Chyba zvaná QuadRooter môž byť najväčším bezpečnostným problémom Androidu v celej jeho histórii. Hovoria o tom aspoň čísla, ktoré odhadujú 900 miliónov potenciálne napadnutých zariadení. Google však tvrdí, že ak sa držíte jeho bezpečnostných rád, nemali by ste byť touto chybou postihnutí. Jeho servery totižto dokážu detegovať infikované aplikácie. Je tu ale jedna podmienka.

rakovina-titulka

Náš tip
Bezpečnostná diera QuadRooter postihuje 900 miliónov Androidov s procesorom Qualcomm

Ak chcete, aby vaše zariadenie bolo chránené, nesmiete povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov. Google túto funkciu spustil v roku 2012 a pokiaľ ste ju odvtedy nevypli, mali by ste byť v bezpečí. Funkcia “Verify Apps” je prednastavene zapnutá od Androidu 4.2, ktorý je aktuálne na 90% všetkých Android zariadení. Je súčasťou Google Play Services a jej úlohou je skenovať aplikácie ešte predtým, ako sa nainštalujú do vášho zariadenia. Google tak tvrdí, že reálne je napadnuteľných len 10% všetkých Androidov, a aj to len v prípade, že ich majiteľ inštaluje aplikácie z neznámych zdrojov.

Zdroj: AndroidCentral, PCMag

10.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+