MojAndroid

Cloudové služby pre online ukladanie dát sa dnes čoraz viac rozmáhajú a stávajú sa populárnejšími. Medzi tie najznámejšie môžeme zaradiť napríklad Dropbox, Box, Minus a zabudnúť by sme nemali ani na konkurenčný Apple iCloud. No podľa The Wall Street Journal sa v najbližších týždňoch či mesiacoch, môžeme tešiť ešte na jedného hráča, ktorý by mohol zamiešať karty na poli cloudových služieb. Je ním Google, ktorý údajne pripravuje svoju vlastnú službu s názvom “Drive”. Tá ma svojím používateľom ponúknuť online úložný priestor zadarmo. Podobne ako u konkurencie aj pri Google Drive bude možné rozširovať kapacitu úložného priestoru pomocou pozvánok alebo peňažnou dotáciou. Podrobnosti ohľadom ponúknutej veľkosti diskového priestoru po registrácii zatiaľ nie sú známe.


Google by po uvedení služby Drive do prevádzky doplnil už existujúce cloudové služby pre hudbu (Google Music), videá (Youtube) a fotografie (Picassa) o možnosť ukladať akýkoľvek druh súborov. Môžeme tiež predpokladať, že tento úložný priestor bude úzko prepojený s ostatnými službami spoločnosti.

Aký veľký úložný priestor by ste v službe Drive využili?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: phandroid.com


9.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+