MojAndroid

Google sa počas keynote na Google I/O 2014 venoval aj operačnému systému Chrome OS. Medzi najväčšie novinky patrí možnosť spustiť Android aplikácie priamo v systéme Chrome OS, čo je určite očakávaná a vítaná funkcia.

Aplikácie budú spúšťané cez emulátor a prístupné budú priamo v launcheri. Sundar Pichai ukázal aj demo tohto procesu, pričom na prvý pohľad sa zdalo, že lepšie vyzerali aplikácie určené pre tablety ako tie pre smartfóny. Zatiaľ nie je známe, kedy bude táto funkcia dostupná, Pichai neuviedol ani približný termín. Je však jasné, že Google sa snaží vytvoriť tesnejšie puto medzi svojím mobilným systémom a systémom svojich notebookov.

google-continuity2
Android aplikácie na Chrome OS

Google tiež predstavil niekoľko prvkov podobných tým, ktoré obsahuje aj najnovšia verzia Mac OS pre počítače spoločnosti Apple. Chromebooky sa teraz dokážu automaticky odomknúť, keď sa k nim priblížite s vaším smartfónom a na prichádzajúce hovory či správy budete upozornení aj notifikáciou priamo v Chrome OS. Treba povedať, že Apple má v tomto smere prevahu, pretože z MacBooku môžte hovor zodvihnúť a na SMS-správu aj odpísať, zatiaľ čo Chromebook vám ukáže iba upozornenie.

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+