MojAndroid

Vývojárska konferencia Google I/O je v plnom prúde a predstavuje sa jedna novinka za druhou. Okrem Chrome OS, Google+ sa hovorí aj o aplikáciach a obchode Google Play. Veľmi zaujímavou je myšlienka rozšíriť Android a užitočné aplikácie aj do škôl. Google z tohto dôvodu predstavil nový Google Play Store pre vzdelávanie, ktorý bol vytvorený úplne od základov.

Google Play pre vzdelavanie

Google Play pre vzdelávanie predstavuje novú platformu pre vzdelávanie. Učitelia ho budú môcť využiť pri vyhľadávaní a inštalovaní aplikácií na tablety študentov. Aplikácie, ktoré sa tu budú nachádzať budú roztriedené zvlásť podľa potrieb každého učiteľa, napríklad na základe veku (triedy), predmetu a stupňa. Pri aplikáciach budú viditeľné aj odporúčania samotných učiteľov. Výhodou nového obchodu s aplikáciami je aj možnosť inštalácie aplikácií prostredníctvom OTA. Na zariadenia používané študentami tak bude možné nainštalovať aplikáciu jediným kliknutím. K dispozícii budú free a platené aplikácie, ktoré budú kupované prostredníctvom centrálneho bankového účtu školy.

Google Play pre vzdelávanie sa momentálne testuje v šiestich školách v New Jersey. Google informoval o tom, že tieto školy za jeden deň použili viac ako 500 aplikácií, čo je pomerne veľký počet. Nový obchod s aplikáciami bude dostupný na jeseň.

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+