MojAndroid

Zatiaľ, čo pred predstavením každej verzie Androidu uniklo z dielní Googlu hneď niekoľko informácií, dnes vyhľadávací gigant predstavil novú verziu Androidu bez okolkov. Názov novej verzie najrozšírenejšieho systému na svete je Android 6.0 Milka a prinesie hneď niekoľko zmien. Najväčšou z nich je výdrž batérie vylepšená o 50%, či prostredie ladené do fialovej farby typickej pre známu čokoládu. Samozrejme, Google s touto verziou predstavil aj nový dizajnový jazyk Chocolate Design. Ten si zakladá na takzvaných tabličkách, ktoré sa nápadne podobajú na konkurenčný Windows Phone. Google túto zmenu pokladá za správnu a argumentuje to hneď niekoľkými dôvodmi:

Nový Android je prehľadnejší a jednoduchšie sa používa. Fialová farba navyše v noci neťahá oči, a tak svoje zariadenie môžete v posteli konečne využívať aj s maximálnym jasom displeja. Tabličky si môžete preusporiadať, zmeniť ich veľkosť a dokonca priamo z domácej obrazovky pomocou gest spustiť aj rôzne funkcie aplikácií. Aktualizácia by mala byť dostupná pre všetkých majiteľov zariadení Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 a Nexus 7 (2013) v priebehu najbližších dní. – tvrdí Sundar Pichai, osoba zodpovedná za Android ako taký.

Android Milka

Nám sa nový Android 6.0 Milka podarilo nainštalovať pomocou uniknutého súboru na redakčný Nexus 6 a môžeme potvrdiť, že jeho používanie nadobudlo úplne nový smer. Smartfón je oveľa rýchlejší, prostredie je prehľadnejšie a tabličky sú naozaj návykové – ako čokoláda. Aktualizáciu by ste mali už čoskoro obdržať aj vy. Ak si ju chcete skontrolovať, navštívte vo vašom zariadení Nastavenia > Informácie o zariadení > Aktualizácia systému. Ak si nový systém nainštalujte, tak nám v komentároch pod týmto článkom dajte vedieť, ako sa vám pozdáva.

Ak sa vám aktualizácia v nastaveniach zariadenia neobjavila, tak to môže byť spôsobené tým, že ide o prvoaprílový žart.

1.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+