MojAndroid

Google v spolupráci s Intelom oznámil príchod nových Chromebookov a Chromebox zariadení poháňaných úsporným procesorom Haswell. Na trhu sa majú objaviť v najbližších mesiacoch a ponúknu predovšetkým dlhšiu výdrž na batériu. Nové zariadenia pochádzajú z dielní výrobcov Toshiba, Acer, HP a Asus.

2013_chrome_group_no_bg_800

HP Chromebook 14 má 14 palcovú uhlopriečku displeja, váži 1,85 kg, v hrúbke meria 2,05 cm a ponúka 9,5 hodinovú výdrž na batériu. Acer predstavil zariadenie s Chrome OS s 11,6″ displejom vážiace 1,25 kg a s hrúbkou 1,93 cm, ktoré sľubuje 8,5 hodinovú výdrž na jedno nabitie. K ďalším zariadeniam Google zatiaľ neposkytol žiadne technické špecifikácie. Vieme len to, že Chromebook vyrobí aj spoločnosť  Toshiba (viď. obrázok) a Asus sa podujme na výrobu Chromeboxu. Google ďalej informuje, že v blízkej budúcnosti môžeme očakávať ďalšie zariadenia s Chrome OS.

Zdroj: Google

12.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+