MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo na verejnosť unikli prvé screenshoty a zábery z nového používateľského prostredia Google Play. Obchod s aplikáciami vo verzii 4.0 má priniesť niekoľko zmien, ktoré sa týkajú najmä dizajnu, funkčne by mal zostať rovnaký. Dnes máme k dispozícii nový záber titulnej strany aplikácie vo verzii 4.0, ktorý na Google+, pravdepodobne omylom, publikoval zamestnanec Youtube, Eileen Rivera.

Google Play Store 4.0

Nová aplikácia Google Play momentálne prebieha testovaním, čomu nasvedčuje aj ikona v ľavom hornom rohu s miskou pre psa naplnenou logom Google Play a kosťou. Google zvykne túto metódu betatestovania nazývať tiež “Dogfooding“. Nový dizajn ide ruka v ruke s uniknutým videom a screenshotmi spred niekoľkých týždňov. V novej verzii sa môžeme teda tešiť na zjednodušené a krajšie prostredie, inšpirované hlasovým asistentom Google Now. Google z novej verzie tiež odstránil okno s tlačidlom “Pokračovať v nákupe”, ktoré sa objavovalo vždy po spustení sťahovania a inštalácie aplikácie. Zatiaľ sa nezistilo, či prinesie aj ďalšie nové funkcie. Rozbor APK však ukázal, že novinky sú predovšetkým estetického charakteru.

Nový Play Store zatiaľ nie je dostupný a Google ho pravdepodobne uvoľní až počas vývojárskej konferencie Google I/O v máji. Dovtedy si musíme vystačiť s terajším Google Play vo verzii 3.xx.

via: androidpolice

8.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+