MojAndroid

Google Play Pass približne po roku od svojho oficiálneho spustenia prichádza aj na Slovensko a do Českej republiky. Spoločnosť Google svoju službu s hrami a aplikáciami rozšírila do 24 európskych krajín a ušlo sa aj nám.

Google Play Pass ponúka prístup k stovkám hier a aplikácií bez zabudovaných reklám a nákupov. Samozrejme, že nie zadarmo. Mesačný poplatok pre Slovensko bol stanovený na 4,99€, no na výber je aj ročné predplatné v celkovej výške 29,99€.

Správca rodiny môže zdieľať prístup až s piatimi ďalšími členmi rodiny. K dispozícii má byť aj bezplatné skúšobné obdobie. Podľa dostupných informácií by katalóg služby mal obsahovať celkovo približne 570 hier a aplikácií, takže vyberať by malo byť z čoho. Navyše ponuka je rozširovaná.

Predplatiteľom sa môžete stať priamo cez oficiálnu aplikáciu Obchod Play. Stačí kliknúť na symbol rozšírených možností (tri čiarky) a z ponuky vybrať možnosť Play Pass, kde sa nachádza prehľad so všetkými podrobnosťami.

Google síce dostupnosť služby už oficiálne hlási, no je možné, že nejaký ten čas ešte potrvá, kým sa ponuka reálne zobrazí v aplikácii Obchode Play. Na dvoch testovacích smartfónoch sa v čase písania tohto článku záložka Play Pass ešte nenachádzala.

Predplatné Google Play Pass je kompatibilné s mobilmi a tabletmi s Androidom 4.4 alebo novším, v ktorých je nainštalovaný Obchod Play verzie 16.6.25 alebo vyššej. Budete tiež potrebovať vhodný účet Google (účet nesmie byť spravovaný rodičom, školou ani organizáciou).

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

 

1.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+