MojAndroid

V prípade že ste vytvorili vlastnú aplikáciu pre operačný systém Android a patríte k registrovaným developerom, určite ste ju sprístupnili pre ostatných v obchode Google Play. Aj keď má vaša aplikácia potenciál stať sa úspešnou, musíte vynaložiť veľké úsilie na jej propagáciu. Presne k tomuto účelu vytvorila spoločnosť Google tzv. Google Play Badges alebo “odznaky”, ktoré sú oficiálnym nástrojom pre vytváranie odkazov na webové stránky, reklamy, recenzie a ďalšie. K dispozícii je slovenský aj český jazyk.

Google Play Badges vám pomôžu s propagáciou aplikácie

Google ponúka dva typy odznakov “Get it on Google Play” a “Android App on Google Play”, obe v dvoch veľkostiach: veľký: 60 x 172 pixelov a malý: 45 x 129 pixelov. Pre ich jednoduché vytváranie je možné využiť automatický generátor odznakov na developerských stránkach Androidu. HTML kód odznaku vygenerujete jednoducho pridaním názvu balíka (odznak bude odkazovať na aplikáciu) alebo mena pod, ktorým vystupuje jeho autor (odznak zobrazí zoznam aplikácií autora). Google uvádza aj pár pokynov, ktoré treba dodržať pri ich použití:

 • Nemeňte farbu, pomer, odstupy ani ďalšie iné aspekty odznaku
 • V prípade použitia spolu s logami pre iné trhy s aplikáciami, Google Play logo by malo byť rovnakej alebo väčšej veľkosti
 • Pri online použití, odznak by mal odkazovať buď na:
  • list Vami publikovaných produktov, napríklad
   http://play.google.com/store/search?q=publisherName
  • podrobnosti špecifickej aplikácie vrámci Goole Play, napríklad:
   http://play.google.com/store/apps/details?id=packageName
Ako príklad si uvedieme odznak na aplikácií z našej produkcie: 


Get it on Google Play

13.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+