MojAndroid

Google Play by sa na mobilných zariadeniach už čoskoro mal dočkať výrazných dizajnových zmien. Informoval o tom zahraničný Android portál androidpolice, ktorý získal prístup k APK súboru novej aplikácie Google Play vo verzii 4.0. Používateľské prostredie prešlo výraznými zmenami. V kategóriách aplikácií pribudli dve tlačidlá “Editors’ Choice” a “Staff Pick”. Aplikácie sú v taboch teraz zobrazené vo forme kariet, podobne ako to je napríklad pri hlasovom asistentovi Google Now. Na každej sa nachádza tlačidlo pre menu, ktoré umožní rýchly nákup (inštaláciu) alebo pridanie do zoznamu prianí. Trendy aplikácie sú zobrazené v troch stĺpcoch.

Google Play_11 Google Play_12 Google Play_10

Sekcia moje aplikácie prešla tiež niektorými zmenami. Pridané bolo nové tlačidlo pre aktualizáciu aplikácií, stále však chýba zoznam zakúpených aplikácií. Google z novej verzie tiež odstránil okno s tlačidlom “Pokračovať v nákupe”, ktoré sa objavovalo vždy po spustení sťahovania a inštalácie aplikácie . Nový Play Store by mal byť  prehľadnejší, no podrobnejší rozbor aplikácie ukázal, že žiadne nové funkcie neprináša. Kedy bude k dispozícii aj pre ostatných používateľov zatiaľ nevieme povedať.

Google Play_5 Google Play_4 Google Play_3

Google Play_2 Google Play_1 Google Play_12

Google Play_9 Google Play_8 Google Play_6

Zdroj: androidpolice

21.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+