MojAndroid

Google sa na trhu nešpecializuje len na internet a jeho obsah. Jeho produktom sú napríklad smartfóny radu Pixel, ktoré tu máme už niekoľko rokov. Podobne to skúšal aj v oblasti tabletov a notebookov, kde ale nebol až taký úspešný. Americký gigant sa však nevzdáva a nedávno pre The Verge potvrdil, že chystá nový model do tohto segmentu.

Zatiaľ o ňom nevieme veľa, no mohol by byť úspešný

Azda jedna z najväčších amerických technologických spoločností, Google, sa už v minulosti pokúsil presadiť na trhu notebookov, respektíve laptopov a tabletov. Prvým počinom bol Google Pixelbook, ktorý stál ako nový 1 200 dolárov v základe a hoci priniesol mnoho dobrých funkcií, nikdy nenabral veľkú popularitu. Druhý bol tablet s prídavnou klávesnicou, Google Pixel Slate. Sľubný nástupca však takisto zlyhal, keďže priniesol veľmi zasekaný systém, čo referovalo niekoľko popredných youtuberov. Čo teda prinesie tretí bojovník z dielne Google?

Google možno už čoskoro predstaví nástupcu Pixelbooku a Pixel Slate
Google možno už čoskoro predstaví nástupcu Pixelbooku a Pixel Slate

Určený pre zamestnancov, ktorí sú na cestách

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sú často na cestách, možno vás bude práve nový očakávaný tablet či laptop od Googlu zaujímať. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila žiadne detaily či dátum predstavenia, no do konferencie Cloud Next 2019 zaradila aj pasáž “Introducing Google Hardware For Bussiness” (Google hardvér pre biznis).

Nový model by na trhu nahradil aj Pixel Slate
Nový model by na trhu nahradil aj Pixel Slate

„Myslíme si, že existujú jedinečné veci, ktoré môžeme robiť inak ako Pixelbook a Pixel Slate, ktoré im skutočne pomôžu poskytnúť to, čo hľadajú, keď pracujú v tejto novej modernej ére cloudu,“ povedal produkt Pixelbook Group Vedúci vedenia Steve Jacobs. Išlo by tak o zariadenie vhodné pre tých, ktorí sú na cestách. Iba čas ukáže, čo si pre nás Google prichystal, a či nový produkt dosiahne vytúžený úspech. 

12.4.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+