MojAndroid

Google Pixel 4a 5G má zaujímavý problém s rozpoznávaním dotykov. Citlivosť dotykovej obrazovky pri okrajoch totiž mierne poklesla po decembrovej záplate. Ide napríklad o problémy pri používaní navigačných kláves na spodnej obrazovke, kedy dotyk nemusí byť rozpoznaný. Google už o chybe vie a pracuje na jej oprave. Medzitým má pre svojich používateľov aspoň pár rád, ktoré by im mohli zjednodušiť trápenie.

Google Pixel 4a 5G

Google Pixel 4a 5G a jeho problémy s rozpoznávaním dotyku

Google si je problému vedomý a jeho náprava príde s ďalšou bezpečnostnou aktualizáciou. Medzičasom, Google ľuďom odporúča mierne pozmeniť spôsob, akým ťukajú na ikony pri okraji zariadenia, uvádza portál Android Authority.

  • Ak ťukáte na ikony pri okraji obrazovky, ťukajte na ich stred alebo na tú stranu, ktorá je od obrazovky najvzdialenejšia
  • Ak ťukáte na ikony alebo navigačné tlačidlá na spodnej časti displeja, použite palec miesto prsta, tým zvýšite tlak na obrazovku a aj priestor, ktorým sa dotknete obrazovky

Avšak medzičasom už vyšla januárová bezpečnostná záplata, ktorá problém neodstránila. Nie je teda jasné, kedy príde, možno s februárovou prípadne možno až s marcovou bezpečnostnou záplatou? Dovtedy musia používatelia využívať tipy, ktoré odporúča Google. Pri používaní troch tlačidiel na spodnej obrazovke by bolo pre používateľov lepším riešením aspoň dočasnej prejsť na gestá.

Náš tip
Google Pixel 5 vs Google Pixel 4 vs Google Pixel 4a | Porovnanie
14.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+