MojAndroid

Vlajkové lode výrobcov smartfónov majú dnes vo väčšine prípadov zvýšenú odolnosť voči vode, ale odolnosť proti pádu nie je o nič väčšia ako pred rokmi. Tvrdené sklá Gorilla Glass 5. generácie sú tenšie, ľahšie a odolnejšie voči poškrabaniu než predošlé generácie, ale stále stačí nešťastný pád a na prednej strane smartfónu je pavučina. V prípade celosklenených smartfónov aj na zadnej. Aj novinka Google Pixel 3 XL má zadnú stranu sklenenú. Horná časť s fotoaparátom má lesklú povrchovú úpravu a spodná matnú. Youtuber JerryRigEverything pravidelne podrobuje vlajkové modely výrobcov testu odolnosti. Ako uňho dopadol Google Pixel 3 XL?

Novinka si v teste dobre poradila s nadmerným ohýbaním. Dobré dopadol aj test so zapaľovačom. Tam, kde zapaľovač nechával na displejoch smartfónov iných výrobcov nechával trvalú bledú škvrnu, sa displej Google Pixelu len dočasne zahmlil a po prejdení prstom sa vrátil do pôvodného stavu. Horšie ale dopadol test odolnosti proti poškrabaniu. Predná strana obstála bez problémov. Boky po silnejšom prejdení nožom odhalili farebnú plastovú úpravu na kovovým rámčekom. Lesklá zadná sklenená časť dopadla rovnako ako predná. Na matnej sklenenej časti ale ostali trvalé ryhy. To by mohlo byť pre niekoho dôvodom pre kúpu bielej verzie Google Pixel 3. Pravdou ale je, že do takýchto extrémnych situácií sa váš smartfón väčšinou nedostane.

Náš tip
Rozobraný Google Pixel 3 XL: Displej má skutočne od Samsungu
23.10.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+