MojAndroid

O tom, že sa Google snaží presadiť takmer v každom technologickom odvetví, svedčí aj novinka v podobe patentu na inteligentné očné šošovky. Tie majú snímať odrazy svetla od dúhovky oka a nasnímaný obraz porovnať s tým, ktorý sa nachádza v ich pamäti. Následne používateľ bude autorizovaný a bude môcť napríklad otvoriť šifrovanú aplikáciu, prípadne vojsť do budovy so špeciálnym zabezpečením. Využití je mnoho a len Google vie, na čo všetko chce takéto inteligentné šošovky využiť. Samozrejmosťou bude nutnosť komunikácie šošovky a smartfónu, ktorý bude nasnímané dáta vyhodnocovať.

Screen-Shot-2015-06-02-at-3.11.11-PM

Náš tip
Google pripravuje kontaktné šošovky pre diabetikov. Budú sledovať hladinu cukru

Nejde pritom o prvý druh inteligentných šošoviek, ktoré vyvíja Google. Ich prvopočiatky siahajú trochu ďalej, do medicínskej oblasti, kde momentálne Google testuje šošovky schopné merať hladinu cukru v krvi. Takéto šošovky by sa mali stať užitočnými pomocníkmi pre diabetikov a vo svojej finálnej podobe by mali byť schopné merať úroveň cukru v krvi každú sekundu. Ktovie, aké ďalšie využitie inteligentných šošoviek Google vynájde, no je fascinujúce, aký široký záber pôsobnosti má táto spoločnosť. Aké využitie inteligentných šošoviek si viete predstaviť vy?

Zdroj: VentureBeat

9.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+