MojAndroid

Google pokračuje vo vylepšovaní hlasového asistenta Androidu. Po nedávnej aktualizácií, ktorá pridáva schopnosť nájsť zaparkovaný automobil sa Google Now rozrastá o funkciu, ktorá vás dokáže upozorniť, kedy vystúpiť z verejných dopravných prostriedkov. Ak otvoríte Google Now napríklad v autobuse, môže vám ponúknuť alarm, ktorý vás upozorní, kedy približne máte vystúpiť na vopred uložených miestach, ako je domov alebo práca.

Vďaka využitiu údajov o verejnej doprave, Google Now teraz vie kedy približne máte vystúpiť a upozorní vás, keď tak máte spraviť. Stačí len jednoducho potvrdiť vytvorenie alarmu tak, ako vidíte na obrázku. Alarm sa zdá byť úplne oddelený od štandardných hodín Androidu a funguje nezávislo.

Google Now Mhd

Nová funkcia sa hodí napríklad v prípade, ak ste unavení a cítite, že v MHD cestou domov zaspíte alebo ak sa vraciate z ťažkej párty pod ľahkým vplyvom alkoholu. Smartfón vás v takomto prípade zobudí alarmom a upozorní vás, že máte vystupovať. Ponuku nastaviť alarm sa nám na Slovensku nepodarilo zatiaľ spozorovať. Ak sa to podarí vám, určite nás informujte dolu v komentároch.

Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+