MojAndroid

Spoločnosť Google prichádza s ďalšou novinkou a je ňou aplikácia Google+,s ktorou sa Google snaží vydobyť si svoje miesto vo svete sociálnych sietí. Doposiaľ mali k tejto službe prístup iba beta testeri, no to sa teraz zmenilo a aplikácia je voľne dostupná na Android Markete.

Jednou z veľkých výhod Google+ je možnosť rozdeliť svojich priateľov do takzvaných kruhov, vďaka ktorým môžete zdieľať fotky, statusy a iné zaujímavosti len s konkrétnou skupinou ľudí. Ak budete mať chuť ponadávať si na šéfa  so svojimi kolegami , môžete tak spraviť bez obáv, že si  takýto komentár prečíta – tento sa zobrazí iba v danom okruhu. Všetky statusy zo všetkých skupín však môžete prezerať aj na jednom mieste v kategórii Stream.

Ďalšou funkciou je skupinový chat Huddle, v ktorom môžete jednoducho vytvoriť skupinu a komunikovať v nej s pozvanými účastníkmi. Photos je určený pre automatický upload fotografií a videí vytvorených na telefóne do siete Google+. Aplikácia má prístup k albumom Picasa, takže môžete využiť aj možnosť nahrávania fotografií priamo do svojich Picasa albumov.

Ak sa Google+ rozšíri a bude mať veľa používateľov, určite by som si vedel predstaviť jej využitie a možno by to bolo aj oživenie z používania sociálnej siete Facebook. Myslím, že táto služba/aplikácia má do budúcnosti dobré vyhliadky. Čo poviete?

Skúšal som aplikáciu stiahnuť z Android Marketu, ale žiaľ bol problém s kompatibilitou zariadenia a nemohol som ďalej pokračovať. Vyskúšajte vy a dajte nám vedieť či funguje.

 

Zdroj: androidcommunity.com

29.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+