MojAndroid

Set-top box od spoločnosti Google, o ktorom sa šuškalo už dlhší čas, sa dnes stal realitou. Jeho názov je Nexus Player a na vývoji sa spolupodieľali spoločnosti Google a Asus.

Nexus Player d

Jeho dnešné predstavenie je logickým krokom v snahe Google ovládnuť najväčšiu obrazovku v dome – televíznu. Internetový gigant si uvedomuje jej potenciál a práve platforma Android TV, ktorá bola ohlásená v júni a umožňuje streamovanie hudby, filmov či televíznych relácií, mu má napomôcť pri prenikaní do našich obývačiek. Dôležitou súčasťou môžu byť aj Android hry, ktoré je vďaka tejto platforme taktiež možné hrať na televízore.

Samotný Nexus Player, ktorý ako prvé zariadenie od Google využíva túto platformu, má tvar akéhosi puku s priemerom približne 12 centimetrov. Dodáva sa s malým diaľkovým ovládačom, na ktorom sa nachádza len niekoľko tlačidiel. Jedno z nich slúži na aktiváciu mikrofónu, vďaka ktorému je možné zariadenie ovládať hlasom. Set-top box obsahuje 8 GB vnútornej pamäte a dokáže streamovať pomocou wi-fi štandardu 802.11 ac. Nexus Player podporuje aj herný ovládač, ten sa však bude predávať osobitne.

Nexus Player f

Cenu Nexus Playera ani prídavného herného ovládača zatiaľ spoločnosť nezverejnila. Možnosť predobjednávky bude možná od od piatka a do obchodov sa dostane 3. novembra.

Zdroj: theverge.com

15.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+