MojAndroid

Google v posledných hodinách urobil nečakanú zmenu v názve svojej SMS aplikácie. Titul, ktorý bol doteraz dostupný len ako Messenger, sa po novom bude volať Android Messages. Google tiež prezradil, že pôjde o predvolenú RCS aplikáciu výrobcu.

RCS je nový štandard správ, ktorý okrem Googlu budú podporovať aj operátori v USA a vo svete. Ide o konkurenciu pre iMessage a aplikácie ako WhatsApp, pretože RCS by malo podporovať aj posielanie multimediálnych správ. RCS je inak známe aj ako joyn, ktorý dnes podporuje viacero operátorov, vrátane slovenského Slovak Telekomu.

RCS-spravy-google

Náš tip
2014: Telekom uvádza joyn, novú komunikačnú aplikáciu

Zmena názvu jednoznačne napovedá, že Google chce, aby ľudia používali na Android smartfónoch na textovú komunikáciu práve túto aplikáciu. Dohodol sa aj s OEM výrobcami a Android Messages budú namiesto vlastnej aplikácie používať spoločnosti LG, Motorola, Sony, HTC, ZTE, Micromax, Nokia, Archos, BQ, Cherry Mobile, Condor, Fly, General Mobile, Lanix, LeEco, Lava, Kyocera, MyPhone, QMobile, Symphony a Wiko, pričom titul nájdeme samozrejme aj v zariadeniach Pixel a Android One.

Google sa dohodol aj s operátormi na rovnakom štandarde “bohatých textových správ”, ktorý zaručí kompatibilitu medzi všetkými operátormi aj zariadeniami. Podobne ako pri iMessage, aj v tomto prípade sa ale môže stať, že budete chcieť poslať RCS správu niekomu, koho operátor tento štandard nepodporuje, a tak ju pošle ako klasickú SMS.

Zdroj: TheVerge

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+