MojAndroid

Google začal uvoľňovať novú verziu aplikácie Google Mapy. Hoci skok v číslovaní z v8.1 na v8.2 nie je veľký, nový update prináša niekoľko zaujímavých vylepšení. Odteraz je totiž možné komunikovať s aplikáciou hlasovými povelmi počas navigácie. Cyklisti využijú odteraz novinku v podobe pekného zobrazenia plánovanej trasy spolu s prevýšením.

mapy-voice2 mapy-voice

V najnovšej verzii aplikácie bude možné priamo počas navigovania komunikovať s hlasovým asistentom a pýtať sa rôzne otázky. Odteraz tak bude možné zistiť, aká je na vašej trase premávka, koľko času zostáva do cieľa a mnoho ďalšieho bez nutnosti chytiť telefón do ruky. Všetko bude možné vykonávať hlasovými povelmi (opäť však až po nastavení anglického jazyka), no zatiaľ táto funkcia nereaguje až tak dobre, aby bola na 100% využiteľná. Je nutné zadať presný povel bez akejkoľvek obmeny a navyše hlasový asistent zaváha aj pri minimálnej zmene intonácie či výslovnosti. Ako to funguje v praxi môžete vidieť na videu.

Druhá veľká zmena v novej verzii sú vylepšené informácie pre cyklistov. Tí teraz počas plánovania svojej trasy uvidia aj prevýšenie, pričom si budú môcť priamo počas plánovania vybrať z ponúkaných trás tú, ktorá im najviac vyhovuje. Túto funkciu využijú v letných mesiacoch určite viacerí športoví nadšenci a nová aktualizácia vyšla práve včas, keďže cyklistické preteky Tour de France sú momentálne v plnom prúde.

mapy-bike1 mapy-bike2 mapy-bike3

Google bude aplikácie na zariadeniach s Androidom aktualizovať postupne. Už teraz si ale môžete novú aktualizáciu stiahnuť pomocou APK súboru. Kryptografický podpis zaručí, že sa so súborom nijako nemanipulovalo a že ide o právoplatnú aktualizáciu z dielne Google. Stiahnuť si ju môžete pomocou jedného z odkazov nižšie, no majte na pamäti, že aktualizácia je určená iba pre zariadenia so systémom Android 4.3 a novším:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Zdroj: Android Police

18.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+