MojAndroid

Už sa vám niekedy stalo, že počas navigovania cez Google Maps ste nevedeli nájsť vchod do budovy? Americká spoločnosť v poslednej aktualizácií pridala do aplikácie ikony, ktoré budú presne naznačovať vchod do objektu. Informácie o novej funkcii navigácie zverejnil portál AndroidCentral.

Nová funkcia v aplikácii Google Maps

Spoločnosť Google už spustila testovanie novej funkcie s ukazovateľom vchodov do budov. Používatelia v niektorých mestách zaznamenali príchod nových ikoniek po nainštalovaní aktualizácie s číselným označením 11.17.0101. Okrúhle ikony so zelenou značkou naznačujúcou vstup do objektu je vidieť len v prípade, že si v aplikácii priblížite danú lokalitu.

Ikony sa na mape zatiaľ zobrazujú len na území Berlína, Las Vegas, New Yorku a San Francisca. Aj v týchto mestách je však funkcia veľmi limitovaná. Hlavnou úlohou aktualizácie bolo vyznačiť vstupné miesta na budovách kaviarní, reštaurácií, hotelov, nemocníc a obchodov. Podľa informácií zo zdroja sa označenie nezobrazuje na úplne všetkých budovách. V niektorých prípadoch sa dokonca stalo, že ukazovateľ vchodových dverí bol umiestnený nesprávne.

Označenie vstupných bodov na budove - Google Maps
Označenie vstupov na budove – Google Maps | Zdroj: AndroidCentral.com

Okrem novinky spoločnosť pred nedávnom spustila test ďalšej funkcie, ktorá farebne znázorní vami označenú budovu. Jedinými trvalo zvýraznenými budovami sú nemocnice, pre rýchlejšiu orientáciu na mape v núdzovej situácii.

Funkcia označovania vstupných bodov na budovách je zatiaľ len v testovacom režime a spoločnosť sa pravdepodobne bude najskôr sústrediť na jej implementáciu vo veľkých mestách. Zatiaľ nikto nevie s istotou povedať, či bude označenie vstupov vôbec vypustené globálne.

Náš tip
Tieto filmy a seriály sledovali Slováci vo februári najčastejšie

5.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+