MojAndroid

Google dnes oznámil odkúpenie väčšinového podielu v spoločnosti Motorola Mobility. 63% balík v spoločnosti ho vyšiel na 12,5 miliardy dolárov. Google tak spravil ďalší dôležitý krok k podpore ekosystému operačného systému Android, ktorý by mal stále ostat ako otvorený systém. Google získa ďalšie patenty pre podporu proti potencionálnym súdnym sporom od konkurencie.

Lary Page, zakladateľ a CEO Google sa o tomto kroku vyjadril aj na svojom blogu, kde hovorí, že odkúpením spoločnosti Motorola Mobility sa posilní pozícia Google v oblasti smartfónov s OS Android. Ako ďalšiu výhodu spomína výbornú pozíciu spoločnosti v oblasti domácich zariadení a video riešení pre podnikateľov.

Motorola však ostane aj naďalej ako samostatná spoločnosť, čo znamená, že bude stále platiť licenčné poplatky za OS Android. Uvidíme, ako na túto novú skutočnosť zareagujú aj ostatní výrobcovia s OS Android, ako Samsung, HTC, LG, Sony Ericsson a ďalší.

Update: Spoločnosti reagujú pozitívne, prinášame prehľad reakcií prezidentov a CEO ostatných výrobcov. Všetky reakcie sú zatiaľ podobné, všetci vnímajú tento krok ako správnu cestu k ochrane OS Android proti patentovým sporom.

We welcome today’s news, which demonstrates Google’s deep commitment to defending Android, its partners, and the ecosystem.

J.K. Shin
PRESIDENT, SAMSUNG, MOBILE COMMUNICATIONS DIVISION

 

I welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.

Bert Nordberg
PRESIDENT & CEO, SONY ERICSSON

 

We welcome the news of today‘s acquisition, which demonstrates that Google is deeply committed to defending Android, its partners, and the entire ecosystem.

Peter Chou
CEO, HTC CORP.

 

We welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.

Jong-Seok Park
PRESIDENT & CEO, LG ELECTRONICS MOBILE COMMUNICATIONS COMPANY

 

Čo si myslíte o odkúpení Motoroly spoločnosťou Google vy?

Zdroj: TechCrunch, AndroidAndMe.com

 

15.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+