MojAndroid

Google dnes prostredníctvom blogu oznámil aktualizáciu kalendára, ktorá má priniesť úplne prepracované používateľské prostredie aj funkcie. Aplikácia sa v posledných mesiacoch veľmi nemenila a nepribúdalo ani veľa funkcií. Je teda dobre vidieť, že s príchodom nového Androidu myslel Google aj na tak dôležitú aplikáciu, akou kalendár nepochybne pre mnohých je. Update bude k dispozícii pre všetky zariadenia s Androidom 5.0 už dnes (prípadne v priebehu noci), pričom v nasledovných týždňoch zakotví v obchode Play aj verzia pre Android 4.1 a vyšší.

Hlavnou novinkou je okrem zmeny vzhľadu aj automatické radenie a vytváranie udalostí na štýl hlasového asistenta Google Now. Pri vytváraní udalosti bude kalendár inteligentné vypĺňať niektoré údaje, ktoré bude čerpať priamo z e-mailov. Udalosti z Gmailu budú do kalendára pridávané automaticky. Ak vám napríklad príde e-mail s letenkou, Google dokáže z nej vytiahnuť potrebné informácie a na ich základe vytvoriť v kalendári novú udalosť spolu s dátami, ktoré by pre vás mohli byť užitočné. Pri prehliadaní udalostí sa dozviete napríklad časy check-inov či meškania.

Najväčšou zmenou je však samotné usporiadanie v štýle kariet asistenta Google Now. Jednotlivé karty sú bohaté na informácie a navyše aj dobre vyzerajú. Celé UI je ladené do nového Material dizajnu, ktorý v aplikáciach vyzerá jednoducho skvele. Ako, to zistíte na videu.

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • hunkeus

  Material UI ma az tak neohurilo ale tento novy kalendar si mi celkom lubi.

 • Aiden Pearce

  Neviete niekto kedy presne vyde ta aktualizacia na 5.0 na Nexus 5 ?

  • V priebehu tohto dňa – je to v článku =)

   • Freddie Macik

    To platí i pro slovensko a česko? Protože updaty vždycky přijdou tady až někdy po týdnu tak jestli to nebude stejný případ

    • Freddie Macik

     Aha přečetl sem si to znovu a došlo mi že tím updatem se mysli ta aplikace kalendář :( každopádně nevíte kdy bude OTA 5.0 pro nexus 5?

     • Aiden Pearce

      Nie, ja som tiez myslel OTA aktualizaciu na Nexus 5 :-)

    • Je to možné… Ale mala by prísť aj k nám, rovnako, ako do sveta… =)

 • Maroško Kekso Kočvara Eska

  Skor by som bral synchro s FB z gmailu moc udalosti a podobne teda nemam.

 • dordzesk

  Odkaz na stiahnutie?

+