MojAndroid

Google investuje do podmorských internetových káblov už od roku 2008. Jeden z týchto káblov bude uvedený do prevádzky už dnes a ide o poriadne dlhý kábel, ktorý spája USA a Japonsko. Nielenže je kábel dlhý, ale poskytuje skutočne fantastické rýchlosti. Kábel je výsledkom spolupráce spoločností Google, NEC, China Mobile, China Telecom, Global Transit a KDDI a výsledkom má byť lepšie prepojenie medzi USA a Áziou.

faster google kabe

Dvojitý kábel je dlhý 9 000 km a poskytuje prenosové rýchlosti na úrovni 60 Terabitov za sekundu. Kábel tiež pomôže internetovému gigantovi pri vytváraní špeciálnej platformy Google Cloud Platform East Asia v Tokiu. Internetový kábel s cenou 300 miliónov USD, ktorý nesie označenie FASTER, ale nebude slúžiť iba svojmu primárnemu účelu. Pomôže napríklad spojiť Japonsko a Taiwan dvomi vláknami s prenosovou rýchlosťou 20 Tbps.

Google okrem toho pracuje aj na ďalších podobných projektoch. V spolupráci so sociálnou sieťou Facebook plánuje predstaviť najrýchlejší trans-atlantický kábel, ktorý spojí USA a Európu rýchlosťou až 160 Tbps.

Zdroj: TechCrunch, The Verge

1.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+