MojAndroid

Nie je tajomstvom, že Google pozná vašu polohu a vie, kadiaľ chodíte. Technologický gigant získava z údajov o vašej polohe dáta, ktoré využíva vo váš prospech – v zobrazení výsledkov vo vyhľadávaní, v reklamách a podobne. Najnovšie si svoje historické trasy môžete pozrieť aj v mobile. Budete však potrebovať novú verziu aplikácie Google Mapy 9.12.0.

Google-Maps-9.12.0-update-1-640x376

Stiahnite si Google Mapy v9.12.0

Novinku nájdete v menu pod položkou Timelime, kde sa ukrýva nielen to, kde ste v minulosti boli, ale aj údaje o tom, ako dlho ste tam boli a dokonca sa tu zobrazujú aj fotografie, ktoré ste na danom mieste odfotili. Zatiaľ čo to niektorí z vás môžu využiť pri spomínaní na pamiatky, ktoré ste navštívili počas dovolenky, väčšine používateľov sa táto funkcia nepozdáva. Nečudujeme sa, nikto sa necíti dobre, keď je sledovaný. Ako vždy, aj tu však existuje možnosť, ako sa z tejto “služby” odhlásiť a nenechať Google, aby vás sledoval. Tu je návod, ako na to:

  1. Otvorte si v mobile/tablete aplikáciu Nastavenia Google.
  2. Prejdite do Poloha > História Polohy Google a vypnite ju.
  3. Pomocou tlačidla v spodnej časti obrazovky môžete vymazať staršie údaje o vašej polohe.

Zdroj: Phandroid

22.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+