MojAndroid

Aplikácia Google Hangouts po najnovšej aktualizácii spotrebúva extrémne množstvo energie, na čo bol Google upozornený priamo používateľmi na fórach spoločnosti. Aplikácia vo verzii 2.1.x si na niektorých zariadeniach vypýta počas jedného cyklu aj 30% batérie, pričom doteraz spotrebúvala v priemere do 5%. Hoci experti zaoberajúci sa týmto titulom už našli chybu v kóde, jej oprava môže trvať aj niekoľko dní. Opravná aktualizácia tak príde zrejme až ku koncu týždňa, prípadne Google tento nedostatok odstráni tichým aktualizovaním dát bez upozornenia používateľa.

hangouts-bateria

Najväčšiu spotrebu energie má aplikácia v noci, kedy je zariadenie v potenciálnom pokoji. Vtedy dokáže spotrebovať aj 70% energie v batérii, a tak množstvo používateľov nájde ráno svoje smartfóny a tablety vybité. Riešením je dočasné zakázanie aplikácie v nastaveniach zariadenia a používanie alternatívnej služby, napríklad aplikácie IM+. Viac si môžete prečítať priamo na fórach spoločnosti Google.

22.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+