MojAndroid

Inteligentné okuliare Google Glass boli dlhodobo v testovacej verzii určenej pre vývojárov a kombinácia ich vysokej cenovky a nízkeho využitia v každodennom živote spôsobili, že sa toto zariadenie nedostalo medzi bežných užívateľov. To ale nezastavilo snahu Google vytvoriť nostieľné zariadenie podobné okuliarom, ktoré by ste mohli ovládať hlasovými príkazmi a ktoré by mohlo výrazne zjednodušiť vaše každodenné činnosti. Zdá sa, že spoločnosť usilovne pracovala na príprave nástupcu prvej generácie a je možné, že nové okuliare sú už pripravené pre užívateľov.

Odhalil to záznam v databáze amerického certifikačného úradu, kde sa objavilo zariadenie, ktorého hardvérové špecifikácie nápadne pripomínajú inteligentné okuliare. Zariadenie, ktorého certifikát nesie v databáze označenie A4R-GG1, ponúka pripojenie cez Bluetooth LE, vymeniteľnú batériu a pripojenie k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n/ac. Ďalšou indíciou, že za inkriminovaným zariadením sa skutočne skrývajú inteligentné okuliare, je ochranná známka certifikačného úradu. Tá má v tomto prípade elektronickú podobu, pričom biele písmo je zobrazené na čiernom podklade, čo je vzhľad veľmi podobný prostrediu Google Glass.

FCC-ID-A4R-GG1-e-label-640x364

Samozrejme, tieto informácie stále nemusia ešte nič znamenať. Isté je iba to, že existuje zariadenie s vyššie spomínanými špecifikáciami a označením, ktoré prešlo certifikáciou. Je pravdepodobné, že pôjde skutočne o nástupcu Google Glass, no nie je to ani náhodou isté. Na potvrdenie týchto údajov si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: FCC via phandroid

3.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+