MojAndroid

Okuliare spoločnosti Google s názvom Google Glass, patria v poslednej dobe k ostro sledovanej téme. Takmer každý deň sa objavujú nové informácie a detaily o  tom ako pracujú a aké funkcie ponúkajú. Momentálne nie sú okuliare dostupné pre širokú verejnosť a Google ich sprístupnil len hŕstke vývojárov, ktorí boli ochotní za ne zaplatiť približne 1500 amerických dolárov. Ak by ste si ale chceli vyskúšať, ako vám okuliare sadnú, tak si ich môžete s príslušnou technikou vyrobiť aj doma.

3D-printed-google-glass

Áno, čítali ste správne. Google Glass si môžete vďaka pokročilým technológiam v 3D tlači, doslova vytlačiť aj doma. Samozrejme to platí len v tom prípade, ak disponujete 3D tlačiarňou, ktorá nie je práve najlacnejšou záležitosťou. Jej cena sa totižto pohybuje v rádovo stovkách až tisíckach eur. Čínskemu podnikateľovi Sunny Gaovi, však takáto maličkosť zrejme nerobila problém a vytvoril si vlastnú kópiu Google Glass, vyrobenú na 3D tlačiarni. Gao dokonca zverejnil aj plány, pomocou ktorých si ich môžete vyrobiť. Ak teda máte možnosť pracovať s 3D tlačiarňou, môžete si Google Glass nechať vytlačiť. Hlavnou nevýhodou je však to, že nebudú fungovať :).

Zdroj: thenextweb

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+