MojAndroid

Google len pred niekoľkými dňami začal rozposielať prvé kusy Google Glass okuliarov z edície Explorer pre developerov.  V súčasnosti nie je možné okuliare zakúpiť z oficiálnych zdrojov a Google údajne blokuje aj Google Glass, ktoré by sa podnikaví majitelia pokúsili predať na internete. Nastáva otázka, kedy budú teda dostupné pre širokú verejnosť. Podľa Erica Schmidta, výkonného predsedu spoločnosti Google,  sa okuliare na trhu objavia až na budúci rok.

google-glass

V rozhovore pre BBC Radio Schmidt povedal, že Google Glass budú pre verejnosť dostupné už o rok. V priebehu budúceho roka, by sme sa tak mohli dočkať okuliarov, ktoré si bude môcť zakúpiť skutočné každý. Predpokladáme, že Google ich bude podobne ako zariadenia Nexus ponúkať prostredníctvom obchodu Google Play. Momentálne sa ich cena pohybuje na úrovni 1500$, čo nie je práve najmenej. Práve Google je však známy výhodnou cenovou politikou svojich zariadení, preto pri spustení predaja očakávame, že sa cena zníži na prijateľnejšiu hodnotu.

Zdroj: androidcentral.com

23.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+